top of page

TEORIE O SPÁNKU

"MOJE TEORIE O SPÁNKU"


Spánek je činnost, kterou všichni potřebujeme k životu, abychom získali síly na další aktivity.


Ale jaké věci se při spánku odehrávají?


Když si lehneme a zavřeme oči, začneme usínat, přičemž se nám zklidňuje/vypíná mozek a celá nervová soustava.

Neříkám, že se to doslova vypne, když usneme, ale spíše se přeruší, nebo stopne, jako když vytáhneme něco ze zásuvky (ze zdroje).

Ve chvíli, kdy se náš mozek odpojí od zdroje, tak spíme. Máme sny a někteří z nás jsou i náměsíční. Ale většina z nás si ze spánku nic nepamatuje!


Po nějaké době se ocitáme v hlubokém spánku, ve fázi REM spánku. Při téhle fázi z venku nevnímáme nic, co je kolem - Nevíme o světě, jako bychom tu nebyli.

V téhle fázi nám kmitají oči, i když je máme zavřené a “vidíme” jen tmu.


Já si myslím, že když se v této REM fázi nacházíme, že se duše odpojuje z tohoto světa a odchází do jiného, kde žije další život, který je úplně jiný, pravdivější a záživnější. Můžeme tam dělat, co chceme, můžeme tam potkat koho chceme, nebo nám to může vizuálně a fyzicky představovat naše špatné psychické stavy z tohoto života… (Ve kterém tohle čtete)

Je to takový vytvořený svět.


“Sny”, které si v tomto životě pamatujeme, jsou ústřižky z toho druhého života, který je více o duševnu než tento suchý život. Bohužel si ale neuvědomujeme, že to může být nějaká další realita, jelikož systém nám od dětství sypal do hlav, že to jsou jen sny (představy, přání, strachy…) a nenechali nás samotné usoudit, co to pro nás je.


REM fáze- frekvence srdce a metabolismus mozku dosahují bdělého stavu

Mozek se při spaní těžko sleduje, proto tahle fáze spánku nemá žádné 100 procentní vysvětlení, jak funguje. Jsou o ní jen teorie, tak jako ta moje.


Příběh:


Usínám a přemýšlím nad něčím hezkým, protože chci mít hezké sny, ale špatně se to ovládá, že?

Zavírám oči a snažím se nemít před očima obraz těch rukou, které mi drtí krk. Dusí mě ve spánku, ale já se mezitím budím.

Je to spánek?

Jediné co cítím je tlak od cizích prstů na mém krku, bolí to, protože nemůžu dýchat. Vím, že už jsem byla ve fázi REM spánku, takže bych měla spát, měl by to být jen sen… Uklidňuji se stále dokola, že to nic není, jak se probudím bude to dobrý. Ale ten sen je reálný, přemýšlím, jestli sen není nějaký druhý život, který měním s životem ve kterém v tu chvíli spím.

Je to druhý život, už musím začít něco dělat, jinak už se nikdy nenadechnu.

Chytám ty černé ruce těmi svými a odtrhávám je.

Probudila jsem se, žiju... alespoň tady.

111 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page