top of page

MÁTE SE RÁDI?

K dnešnímu článku mě inspirovalo jedno "cvičení", které musím provést a to napsat 25 věcí, nebo vlastností, které mám na sobě ráda.

A víte co?

Byl to pro mě velký problém a vždy podle mě alespoň trochu bude, jelikož se zrovna nezbožňuji jako někteří lidé, kteří mají až přebytečné sebevědomí, já totiž nemám bohužel skoro žádné... Ale pracuji na tom!


A chci, aby jste na tom pracovali se mnou.

Pokud do toho jdete - uděláte to, co já. Napíšete si čísla od jedné do dvaceti pěti a v období týdne, nebo týdnů si budete zapisovat, co na sobě máte rádi. Ať už jen oči, které jsou součástí vašeho vzhledu, nebo třeba dochvilnost, kreativitu či pochopení druhých.

Chci aby jste si zvedli své sebevědomí a udělali si radost!


Můžete se ptát lidí ve svém okolí, co na vás mají rádi a tím se inspirovat, nebo se denně zamyslet nad tím, co jste dnes dobře vykonali - např.: skvěle jsem ráno komunikovala se šéfem v práci, a tak vám dojde, že jste komunikativní, což je skvělá vlastnost.


Napadlo vás někdy, že ty špatné věci, které si o sobě myslíte máte třeba jen v hlavě? Ale reálně to tak vůbec není?! Někdy by bylo dobré. kdybychom se na sebe mohli podívat očima někoho jiného, protože by jsme viděli sebe jako lepší lidi, tak jak nás vidí oni - ti naši nejbližší. Tak jak hezky vidíme my je, tak i oni vidí nás.


Zkuste se vždy nejprve v různých situacích dívat na ty pozitiva a negativa nechte stranou. Já zjišťuji, že se soustředím převážně na negativa, čímž pozitiva u mě jdou stranou a potom se zbytečně trápím a mám pocit, že vše dělám zbytečně, nebo že mě lidé nerespektují (někteří vážně ne, ale to potom nejsou důležití lidé pro mě/ ani pro vás).


Pokud se nemáte rádi za to, že vám něco nejde, tak k sobě buďte tolerantní a trpělivý, tak jako by jste byli k jiným. Ono to půjde, ale třeba až to zkusíte po desáté, nebo je možné, že na sebe kladete moc velké nároky a představujete si, jak vám vše půjde. Každý přece neumí vše... Nebo snad jo? Já o nikom nevím! Zkuste si najít něco, co bude více vy a vaše já a třeba vám to půjde hned.


To, co se vám snažím poradit pro zvýšení sebevědomí neaplikujte pouze na sebe, ale i na ostatní, které máte rádi. Měli bychom jim také zvyšovat sebevědomí. Nemůžeme si jej přece stále dokola ničit, od toho tu jsou jiní a zlý lidé...


Rozhodně je důležité mít někoho, v kom máte oporu. Vždy vám poradí, bude s vámi a vy zase s ním/ní.


Dám vám sem pár typů na věci, vlastnosti, na které jsem přišla u sebe, ať už sama, nebo díky jiným. Můžete se jimi inspirovat, nebo si je jen přečíst.

Jsou to věci, které si na sobě vážím a mám je ráda a možná jsou lidé, kteří si tohle o mě nemyslí, ale to bude spíše protože si tohle ode mě nezaslouží, nebo jsou vzdálení z mého bližšího života (kolektivu) - Moji nejbližší si tohle totiž myslí (ví to) a já už také!


1. oči

2. kreativita

3. sociální cítění

4. skromnost

5. pomáhám

6. mám respekt k lidem (pokud nezapříčiní oni sami jinak)

7. myšlenky

8. zodpovědnost

9. dochvilnost

10. svůj smysl pro humor

11. stojím si za svým, když si tím jsem jistá

12. nepřechvaluji se

...


Víc vám tu psát nebudu, jelikož bohužel dále jsem stále nedošla a jsem v podobném procesu jako vy - v procesu přemýšlení a uvědomování si vlastních kvalit.


Klidně se mi pochlubte vašimi přednosti, které máte rádi.


A dám vám sem svoji fotku, na kterou jsem pyšná, abych si utvrdila své sebevědomí!Tímhle článkem děkuji všem mým blízkým, kteří mi pomáhají hledat to dobré na mě a zapomínají/opomíjí to horší!

97 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page